Weekendowi nietrzeźwi - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowi nietrzeźwi

Data publikacji 22.09.2014

kogut_policyjnyKolejny weekend na drogach powiatu ostrzeszowskiego obfitował w nietrzeźwych kierujących. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby które poruszały się pojazdami po drogach publicznych, które wcześniej spożywały alkohol lub narkotyki.  

W ciągu minionego weekendu policjanci zatrzymali 4 kierujących na podwójnym gazie, którzy kierowali po drogach publicznych.

1. W dniu 18.09.2014 funkcjonariusze w miejscowości Ostrzeszów-Pustkowiej dokonali zatrzymania 44-letniego mieszkańca Chlewa, który kierował pojazdem marki Ford Orion znajdując się w stanie nietrzeźwości – 0,49 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


Przeciwko mężczyźnie prowadzone jest postępowanie karne.


  1. W sobotę, około godziny 4 w nocy policjanci podczas kontroli drogowej prowadzonej wobec 21-letniego mieszkańca miejscowości Doruchów ujawniono, że mężczyzna kierował samochodem marki Citroen będąc w pod wpływem środka odurzającego.


Postępowanie przeciwko mężczyźnie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.3. Tego samego dnia , 20.09.2014, kolejnego nietrzeźwego ujawnili funkcjonariusze w miejscowości Kaliszkowice Ołobockie. W tym przypadku sprawcą przestępstwa z art. 178 Kodeksu Karnego okazał się 40-letni mieszkaniec Kaliszkowic Kaliskich, który kierował pojazdem marki Peugeot w stanie nietrzeźwości – 0,80 mg/l.


Postępowanie karne prowadzi KP w Grabowie nad Prosną.  1. W niedzielę tuż przed północą także w miejscowości Kaliszkowice Ołobockie zatrzymano do kontroli drogowej motorower. Kierującym okazał się 18-latek, w trakcie kontroli drogowej sprawdzono stan trzeźwości mężczyzny z wynikiem 0,27 alkoholu w wydychanym powietrzu.


Czyn ten stanowi przestępstwo z art. 178 Kodeksu Karnego.