Uroczyste przekazanie radiowozu - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste przekazanie radiowozu

Data publikacji 24.09.2014

img_1646 Dnia 23 września 2014 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie odbyła się uroczystość przekazania nowego radiowozu.

 

Dnia 23 września 2014 roku na zaproszenie szefa ostrzeszowskich policjantów do świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przybyli włodarze powiatowi, miejscy i gminni. Okazją do spotkania było przekazanie nowego – oznakowanego radiowozu marki Kia Cee’d funkcjonariuszom tutejszej jednostki.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Starosta Ostrzeszowski – p. Lech Janicki, Burmistrz Miasta i Gminy w Ostrzeszowie – p. Mariusz Witek oraz Burmistrz Miasta i Gminy w Mikstacie – p. Jacek Ibron. Nie zabrakło również Wójtów gmin z terenu powiatu ostrzeszowskiego w osobach panów Józefa Wilkosza, Józefa Olszewskiego oraz Henryka Plichty. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił również Prezes Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat” w Ostrzeszowie – p. Zbyszko Szmaj.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie – insp. Dariusz Bieniek przedstawił dotychczasowe osiągnięcia w zakresie współpracy z lokalnymi samorządami wspominając o udzielonym wsparciu finansowym, przekazanych darowiznach i działaniach na rzecz poprawy warunków funkcjonowania lokalnej Policji.

Następnie przyszła kolej na uroczyste przekazanie pojazdu na ręce Kierownictwa ostrzeszowskiej Policji. W obecności policjantów radiowóz przekazywany był przez tych włodarzy, których samorządy współuczestniczyły w finansowaniu zakupu pojazdu. Zakup został zrealizowany w tzw. układzie „pół na pół” co oznacza, ze połowę środków niezbędnych do zakupu pojazdu przekazały samorządy, natomiast pozostałą część kosztów poniosła Policja.

Starosta Ostrzeszowski wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy w Ostrzeszowie w imieniu wszystkich samorządowców życzyli, aby pojazd służył dobrze i bezawaryjnie i aby był wykorzystywany dla dobra mieszkańców całego powiatu i w służbie dla nich.

Za przekazany pojazd słowa wdzięczności do obecnych na spotkaniu skierował Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie. W swoim wystąpieniu insp. Dariusz Bieniek podkreślił wagę współpracy z lokalnymi samorządami nie zapominając o radnych tych samorządów, które współfinansowały dokonany zakup, a którzy w zdecydowany sposób wypowiedzieli się za jego realizacją.

Na zakończenie uczestnicy uroczystości na tle nowego nabytku pozowali do wspólnej, pamiątkowej fotografii. Na uwagę zasługuje fakt, że Vice Starosta Ostrzeszowski – p. Zofia Witkowska nie odmówiła sobie przyjemności i zasiadła za kółkiem radiowozu wykonując honorową rundę na terenie podwórka komendy.

Z tego miejsca raz jeszcze w imieniu Kierownictwa i policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie dziękujemy za udzielone wsparcie i zrozumienie potrzeb lokalnej Policji.

img_1643

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1646

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1659

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1665

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1667

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1668

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 img_1672

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 img_1674

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1677

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1684