Zatrzymane prawo jazdy (12.10.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane prawo jazdy (12.10.2014)

Data publikacji 14.10.2014

policjaKolejnego zatrzymania prawa jazdy dokonali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. W tym przypadku uprawnienia zostały odebrane 20-letniemu mieszkańcowi Mąkoszyc.  

W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wzmożone działania „Bezpieczne miasto nocą” (wyniki oraz sprawozdanie z działań w oddzielnym artykule). W trakcie tych czynności wylegitymowano szereg osób oraz kontrolowano wiele pojazdów.


Już po północy do kontroli drogowej zatrzymano samochód marki Volkswagen Passat, którym kierował 20-letni mieszkaniec Mąkoszyc.


W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna przewoził pojazdem więcej osób niż było to dozwolone – tzn. w samochodzie zamiast 5 osób znajdowało się 7 – mężczyzna popełnił wykroczenie z art. 97 Kodeksu Wykroczeń.


Za tak jawne naruszenie przepisów ruchu drogowego mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do skierowania przeciwko 20-latkowi wniosku o ukaranie do Sądu.