Działania Bezpieczne Miasto Nocą - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania Bezpieczne Miasto Nocą

Data publikacji 14.10.2014

dsc_0018W nocy z 10 na 11 października 2014 roku w godzinach od 20.00 do 04.00 KPP w Ostrzeszowie prowadziła działania pod kryptonimem „Bezpieczne Miasto Nocą”. Działania ukierunkowane były na młodych kierowców, którzy najczęściej popełniają różnego rodzaju wykroczenia, a nierzadko przestępstwa prowadząc swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.  


W działaniach brało udział sześciu policjantów, wspomaganych przez dwie załogi ZPI (Zespół Patrolowo – Interwencyjny), którzy zwracali szczególną uwagę na wybryki chuligańskie, w tym uszkodzenia mienia. Policjanci, najpierw patrolowali teren Kobylej Góry, a następnie miasta Ostrzeszowa.

W sumie przebadano na zawartość alkoholu około 200 osób, wypisano 23 mandaty i zatrzymano jednego nietrzeźwego motocyklistę.

Patrząc na ilość przebadanych osób należy podkreślić, iż świadomość kierowców o szkodliwości jazdy pod wpływem alkoholu jest z roku na rok większa. Wszystkie osoby, które udawały się na wieczorną imprezę, wcześniej postarały się o kierowcę, który bezpiecznie odwiózł ich do domu. Ponadto, w czasie działań dyż. KPP w Ostrzeszowie nie odnotował żadnego wybryku chuligańskiego.

Ze względu na dużą skuteczność prewencyjną tego typu działań, będą one kontynuowane w przyszłości.

dsc_0010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_0018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_0023