Ustaleni sprawcy - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ustaleni sprawcy

Data publikacji 14.10.2014

gwiazda_policjiFunkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Ostrzeszowie w wyniku intensywnych działań zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 38-39 lat którzy we wrześniu i październiku 2014 dokonali szeregu przestępstw.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie kradzieży z włamaniem do baru "MARIO" i sklepu spożywczego w miejscowości Kotowskie.

W toku wykonywanych czynności do przedmiotowego postępowania funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Ostrzeszowie ustalili sprawców przedmiotowych czynów oraz sprawców kradzieży z włamaniem do samochodu w pobliżu miejscowości Chojnik, kradzieży w miejscowości Szklarka Myślniewska, a nadto inne osoby, które działając wspólnie i w porozumieniu z nimi dokonały rozbojów na terenie powiatu ostrowskiego.

Sprawcami tych czynów to 38 letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, wobec którego Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, 39-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego wobec którego Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju, oraz kolejnego 39-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego wobec którego Prokurator również zastosował dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Wskazani wyżej podejrzani w różnych konfiguracjach osobowych w okresie od dnia 17 września do dnia 09 października 2014 r dokonali:

- 5 czynów rozbujniczych tj. przestępstw określonych w art. 280 par 1 Kodeksu Karnego

- 3 czynów kradzieży z włamaniem tj. przestępstw określonych w art. 279 par. 1 Kodeksu Karnego

- 1 kradzieży tj. przestęsptwa określonego w art. 278 par. 1 Kodeksu Karnego.

Postępowanie w powyższej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KPP w Ostrzeszowie.