Zatrzymane prawa jazdy - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 24.10.2014

policjaFunkcjonariusze KPP w Ostrzeszowie eliminując z ruchu kierujących, którzy w sposób rażący lekceważą przepisy ruchu drogowego zatrzymują uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrzeszowskiego i eliminując z ruchu kierujących, którzy w sposób szczególnie leceważący rażąco naruszają przepisu ruchu drogowego przyczyniając się tym samym do spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, w bieżącym tygodniu policjanci ruchu drogowego już 5 krotnie zatrzymali kierującym prawa jazdy za popełnione przez nich wykroczenia i przestępstwa drogowe.

Szczególnie bulwersującym wśród nich przypadkiem było przewożenie pasażerów w części ładunkowej samochodu dostawczego typu bus. Kierujący tym pojazdem przewoził pracowników wykonujących prace porządkowe na drodze K11. W kabinie kierowcy jechało poza kierowcą w sposób prawidłowy 2 pracowników. Pozostałych 3 przewoził on w części ładunkowej na specjalnie w tym celu umieszczonych tam ławkach parkowych. Ławki te w żaden sposób nie były przymocowane do podłoża oraz co oczywiste nie były wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Ponadto w części ładunkowej, gdzie podróżowało 3 pracowników znajdowały się luzem leżące różnego rodzaju przedmioty, które w przypadku gwałtownego hamowania bądź jakiegokolwiek zdarzenia drogowego mogły uderzyć w przebywających tam mężczyzn zwiększając w ten sposób doległiwości związane ze zdarzeniem drogowym.

Lekkomyślność kierowcy, rażące naruszenie przez niego przepisów dotyczących przewożenia pasażerów zaskutkowało zatrzymaniem mu uprawnień do kierowania i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

mms_img681131314