Bezalkoholowa osiemnastka (25.10.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezalkoholowa osiemnastka (25.10.2014)

Data publikacji 27.10.2014

stop_narkotykomFunkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie weszli do jednego z domów jednorodzinnych w Ostrzeszowie, gdzie dwanaście młodych osób świętowało pełnoletniość swojego kolegi. Prezentem dla niego była marihuana oraz amfetamina.  

W dniu 25 października 2014 roku, w godzinach wieczornych, policjanci obserwowali dom jednorodzinny, zamieszkały między innymi przez młodego mężczyznę, który wraz z grupą przyjaciół świętował swoje osiemnaste urodziny. Policjanci wcześniej weszli w posiadanie informacji, iż solenizant poprosił gości, by zamiast tradycyjnych prezentów wręczyli mu marihuanę ewentualnie amfetaminę.

Około godziny 20.00 funkcjonariusze zatrzymali przed domem spóźnionego gościa, który posiadał przy sobie okolicznościową kartę z życzeniami wraz ze znajdującym się w środku woreczkiem strunowym w którym znajdowało się około 5 gram marihuany. Policjanci wraz z zatrzymanym weszli do domu, gdzie goście zdążyli już w większości skonsumować przyniesione prezenty.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane. Z dziesięciorga osób, które poddano badaniu na zawartość THC w moczu, aż dziewięć zakończyło się pozytywnie. Pozostałym osobom pobrano krew do badania na zawartość narkotyków.

W wyniku przeszukania znaleziono jeszcze jeden woreczek strunowy z marihuaną oraz jeden z amfetaminą.

Wśród zatrzymanych były trzy osoby mające w chwili zatrzymania mniej niż siedemnaście lat i po zakończeniu czynności zostali przekazani rodzicom. Pozostałe osoby pełnoletność kolegi świętowały w Policyjnych Izbach Zatrzymań w Ostrzeszowie, Kępnie, Ostrowie Wlkp. oraz Kaliszu.

Policjanci w domach zatrzymanych gości dokonali przeszukań, gdzie u niektórych znaleziono śladowe ilości narkotyków. Dochodzenie w sprawie posiadania przez uczestników imprezy narkotyków oraz sprzedaży, prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.