Alarmy bombowe (27.10.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Alarmy bombowe (27.10.2014)

Data publikacji 29.10.2014

nowe_logoW poniedziałek rano po przyjściu do pracy w Urzędzie Skarbowym w Ostrzeszowie jeden z pracowników przeczytał informację przekazaną na skrzynkę mailową o podłożeniu bomby. Natychmiast powiadomił o tym odpowiednie służby. Wiadomość o tej samej treści wpłynęła również do innych instytucji.  

Około godziny 8 w poniedziałek, 27.10.2014, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie otrzymała zgłoszenie od naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrzeszowie o możliwości podłożenia bomby w wyżej wymienionej instytucji.


Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce podległych funkcjonariuszy, w tym przeszkolonego w zakresie pirotechniki Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Ostrzeszowie, Straż Pożarną oraz Pogotowie Ratunkowe.


Na miejscu ustalono, że jeden z pracowników po przyjściu do pracy zauważył w skrzynce mailowej wiadomość, w której anonimowa osoba informuje: „w tym urzędzie podłożono bombę oraz zasobnik z gazem bojowym Fosgen, wysłano również do was korespondencje zarażoną wirusem ebola, bomba wybuchnie o 12.30”.


Przeprowadzone na miejscu czynności nie ujawniły materiałów wybuchowych. Decyzją Naczelnika Urzędu Skarbowego dokonano ewakuacji.


W trakcie tych czynności Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie również poinformował o przesłaniu na adres mailowy w/w instytucji wiadomości o tej samej treści.


W związku z powyższym udano się pod budynek Prokuratury, gdzie również nie ujawniono żadnych materiałów wybuchowych.


Zgodnie z poleceniem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie nie ewakuowano osób.


W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do ustalenia adresata powyższych wiadomości.