Troska o sąsiadkę (07.11.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Troska o sąsiadkę (07.11.2014)

Data publikacji 10.11.2014

gwiazda_policjiTroskliwy mężczyzna, który nie mógł skontaktować się ze swoją 95-letnią sąsiadką zadzwonił do KPP w Ostrzeszowie z prośbą o pomoc w powyższej sytuacji.

 

W piątek 07.11.2014 około godziny 16 funkcjonariusze otrzymali informację od zatroskanego mężczyzny, że 95-letnia sąsiadka nie otwiera drzwi.

Funkcjonariusze udali się do miejsca interwencji (Grabów nad Prosną) gdzie przed domem kobiety zastano zgłaszającego.

W rozmowie z mężczyzną ustalono, że próbował on kilkukrotnie skontaktować się z kobietą, która nie otwiera drzwi. Sąsiad podejrzewał zgon kobiety, która skończyła już 95-lat.

Na miejscu policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia stanu zdrowia kobiety, która w końcu otworzyła drzwi i poinformowała, że wcześniej spała i czuje się dobrze.

O powyższej sytuacji został poinformowany dzielnicowy, który podjął już wszelkie możliwe kroki aby kobietę umieścić w domu opieki społecznej, ponieważ nie posiada ona żadnej rodziny, która mogłaby sprawować nad nią opiekę

Zauważyć należy, że troska sąsiada mogła kobiecie uratować życie i zdrowie. Apelujemy więc by zwracać uwagę na swoich starszych sąsiadów, znajomych i rodzinę oraz nie lekceważyć sygnałów, które mogłyby sugerować, że starsza osoba potrzebuje pomocy.

Warto również wszelkie tego typu sytuacje zgłaszać do Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej funkcjonujących przy każdym Urzędzie Miasta i Gminy.