Kradzież samochodu (26.11.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież samochodu (26.11.2014)

Data publikacji 28.11.2014

kogut_policyjnyPolicjanci z Ostrzeszowa w ciągu kilku godzin od zgłoszenia kradzieży samochodu osobowego, odzyskali go i wydali osobie pokrzywdzonej.  

W dniu 27 listopada 2014 roku, około północy, funkcjonariusze KPP w Ostrzeszowie zostali powiadomieni o kradzieży samochodu osobowego na terenie gminy Doruchów. Samochód był zaparkowany na podwórzu.

 Matka pokrzywdzonej osoby zeznała, iż zauważyła światła samochodu z którego wysiadł mężczyzna i odjechał pojazdem należącym do jej córki. W trakcie wykonywanych czynności ustalono prawdopodobnego sprawcę kradzieży.

Funkcjonariusze udali się na teren sąsiedniego województwa opolskiego, gdzie w miejscowości pobliskiej do stolicy województwa, tuż po godzinie 06.00 wkroczyli na teren gospodarstwa rolnego.

Początkowo nic nie wskazywało, by na tej posesji znajdował się pojazd. Dokonano przeszukania posesji i za budynkami gospodarczymi odnaleziono skradziony samochód.

Sprawca znajdował się w domu i odpoczywał po trudach nocy. Na rękach mężczyzny zatrzasnęły się kajdanki. Przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, 24 letni mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu.