Fałszywe 200 zł (27.11.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywe 200 zł (27.11.2014)

Data publikacji 28.11.2014

nieletni1O niezwykłym pechu mogą mówić trzej młodzi fałszerze z powiatu ostrzeszowskiego. W dniu 27 listopada 2014 roku, próbując wprowadzić w obieg fałszywe 200 zł, natknęli się na policjanta Ruchu Drogowego po zakończonej służbie, który nie tylko uniemożliwił dokonanie przestępstwa, ale zatrzymał ich na gorącym uczynku.  

W godzinach popołudniowych, wspomniany funkcjonariusz Ruchu Drogowego, będący po służbie, bez umundurowania, zainteresował się osiemnastolatkiem, który przed jednym z kiosków na terenie Ostrzeszowa próbował zapłacić za papierosy fałszywym banknotem dwustuzłotowym.

Osiemnastolatek, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego powiedział, iż został poproszony o zakup papierosów fałszywym banknotem przez jego dwóch szesnastoletnich kolegów. Także mieszkańców naszego powiatu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego po zatrzymaniu osiemnastolatka, bardzo szybko ustalili pozostałe dwie osoby. Jak się okazało, jeden z szesnastolatków na domowym sprzęcie zeskanował banknot, a następnie go wydrukował.

Policjanci dokonali przeszukania w domach podejrzewanych osób i zabezpieczyli im komputery oraz drukarki.

Obecnie trwają czynności dochodzeniowo – śledcze w celu ustalenia, czy doszło do sytuacji w których młodzi mężczyźni mogli w przeszłości dokonywać podobnych przestępstw.

Szesnastolatkowie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym. Osiemnastolatkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.