Gdy wytrzeźwiał trafił do Aresztu Śledczego (06.12.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gdy wytrzeźwiał trafił do Aresztu Śledczego (06.12.2014r.)

Data publikacji 08.12.2014

policjaPolicjanci zatrzymali do wytrzeźwienia 25-letniego mężczyznę, który wszczął awanturę goszcząc u dziewczyny. Jak się okazało sprawca był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione przez niego w przeszłości. 25-latek został już odwieziony do Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp.

W minioną sobotę (06.12.2014r.) tuż po godzinie 11:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie skierował policjantów do miejscowości Kraszewice w związku z awanturującym się 25-letnim mężczyzną.

Sprawca - mieszkaniec powiatu wieluńskiego, będąc pod znacznym wpływem alkoholu (badanie wykazało ponad trzy promile) podczas odwiedzin u dziewczyny i jej dziecka wszczął awanturę. Mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie, był wulgarny i przy tym demolował mieszkanie oraz przedmioty codziennego użytku. 25-latek nie reagował na prośby gospodarzy i potrzebna była pomoc Policji. 

Interweniujący policjanci awanturnika zatrzymali i doprowadzili do wytrzeźwienia. Funkcjonariusze także ustalili, że mężczyzna był poszukiwany. Sprawca miał natychmiast trafić do zakładu prawnej izolacji za popełnione w przeszłości przez niego przestępstwa.

W dniu 08.12.2014r. sprawca został odwieziony do miejsca pozbawienia wolności celem odbycia kary. Ponadto 25-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. za zakłócanie ładu i porządku.