Policjanci ostrzegają !!! - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ostrzegają !!!

Data publikacji 11.12.2014

gwiazda_policjiDwudziestosześcioletni mężczyzna, mieszkaniec Rogaszyc, potrzebował pomocy medycznej. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i posiadał przy sobie substancję zwaną „pigułką gwałtu”.  

Do tego zdarzenia doszło 01 listopada 2014 roku, ale piszemy o nim dopiero teraz, gdyż bardzo wyraźnie charakteryzuje działanie narkotyków, gdzie zażywający staje się zarówno ofiarą, jak i potencjalnym sprawcą przestępstw.

Policjanci w wyżej wymienionym dniu, około godziny pierwszej w nocy, na ul. Plac Borek w Ostrzeszowie zauważyli mężczyznę opierającego się o znak. W trakcie legitymowania, mężczyzna zaczął tracić przytomność, miał drgawki.

Wezwany przez policjantów lekarz pogotowia ratunkowego postanowił zatrzymać dwudziestolatka na obserwacji w szpitalu.

Policjanci podejrzewając, że przyczyną jego stanu zdrowia mogą być bliżej nieustalone substancje psychoaktywne dokonali przeszukania jego odzieży ujawniając woreczek strunowy z pozostałością amfetaminy, oraz strzykawkę z nieustalonym przezroczystym płynem. W sprawie wszczęto dochodzenie, które wykazało, iż mężczyzna w lokalnym klubie, zażył dużą ilości amfetaminy.

Natomiast płyn w strzykawce okazał się kawasem gamma hydroksymasłowym (GHB), potocznie zwanym „pigułką gwałtu”, która jest stosowana w celu ułatwienia wykorzystania seksualnego bądź dokonania kradzieży. Dwudziestosześcioletni mężczyzna odpowie za posiadanie niedozwolonych substancji przed Sądem.

W tym wypadku możemy się tylko domyślać do jakich celów podczas imprezy, gdzie przebywa wiele młodych kobiet, miała mu służyć przedmiotowa „pigułka gwałtu”. Dlatego policjanci przestrzegają wszystkie osoby udające się na imprezy, by udawały się na nie w grupach zorganizowanych, przyjaciół, gdzie chociaż jedna osoba bawi się bez alkoholu i ma wgląd na pozostałych. Ponadto pilnujmy swoich drinków, napojów tak, by nikt, nie miał okazji, niczego, do nich wstrzyknąć.