Wypadek drogowy (18.12.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy (18.12.2014)

Data publikacji 19.12.2014

sdc13292Do wypadku drogowego z udziałem 4 samochodów doszło w miejscowości Rojów gdzie 21-latek wyprzedzał „na trzeciego”. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
 

Otrzymano informację o wypadku drogowym, który miał miejsce w Rojowie na drodze W449 w czwartek, 18 grudnia około godziny 13:15.


Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia, gdzie ustalili, że 21-letni mieszkaniec Sycowa kierując pojazdem marki Opel Vectra jadąc z kierunku Ostrzeszowa w kierunku Sycowa podczas wyprzedzania pojazdów marki Daihatsu Sirion (kierowanym przez 19-letniego mieszkańca Mąkoszyc) oraz Skoda Fabia (kierujący 66-letniego mieszkańca Rojowa) źle ocenił odległość do najbliższego zakrętu na drodze w lewo i w momencie kiedy zobaczył wyjeżdżający z naprzeciwka pojazd ciężarowy marki MAN (kierowany przez 33-letniego mieszkańca Ostrowa Wlkp.) próbował wrócić na swój pas ruch pomiędzy pojazdami Daihatsu i Skoda.


W wyniku tego manewru uderzył w lewy tylni narożnik pojazdu Skoda oraz w lewy przedni narożnik pojazdu Daihatsu, po czym stracił panowanie nad pojazdem i wpadł pod jadący z naprzeciwka pojazd MAN.


Kierowca samochodu ciężarowego chcąc uniknąć zderzenia zaczął hamować i uciekać na prawe pobocze jednak bezskutecznie doprowadzając do kolizji z samochodem marki Opel.


Na miejscu przebadano wszystkich kierujących – trzeźwi.


Sprawca został przewieziony do Szpitala Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim – posiada on obrażenia w postaci złamania lewego podudzia.


Za spowodowanie wypadku drogowego 21-latek stracił prawo jazdy, a przeciwko niemu zostanie przeprowadzone postępowanie z art. 177 Kodeksu Karnego.