Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W Kobylej Górze znieważył policjantów podczas wykonywania czynności służbowych (05.08.2015r.)

Data publikacji 06.08.2015

kogut-kgpPolicjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie 22-letniego mężczyznę, który w Kobylej Górze znieważył interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. Sprawca odpowie jeszcze za uszkodzenie mienia, kierowanie gróźb karalnych oraz za wprowadzanie w błąd organów ścigania. 

W minioną środę (05.06.2015r.) po godzinie 21:00 dyżurny Policji skierował patrol do miejscowości Kobyla Góra w związku ze zgłoszeniem uszkodzenia samochodu osobowego przez dwóch mężczyzn.

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że na parkingu między dwoma mężczyznami doszło do awantury oraz "szarpaniny", w następstwie uszkodzili zaparkowany samochód marki skoda. Jeden ze sprawców oddalił się przed przybyciem mundurowych, drugi też oddalał się już z miejsca zdarzenia. 

Policjanci zatrzymali sprawcę, ale zaczął on utrudniać im wykonywanie czynności służbowych. Mężczyzna nie chciał podać swoich danych osobowych, także nie chciał wskazać danych mężczyzny, z którym się awanturował. Ponadto zaczął zachowywać się agresywnie w stosunku do osób pokrzywdzonych, jak również do policjantów. Sprawca nie reagował oraz nie stosował się do wydawanych poleceń przez mundurowych, na domiar tego zaczął ich słownie znieważać oraz zachowywać w stosunku do nich agresywnie. W następstwie tego policjanci wobec sprawcy zastosowali środki przymusu bezpośredniego i doprowadzili go do jednostki Policji celem zatrzymania.

Od mężczyzny funkcjonariusze wyczuli wyraźną woń alkoholu, z uwagi na fakt iż mężczyzna odmówił poddaniu się badaniu, pobrana została od niego krew.

Sprawcą okazał się 22-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra, mężczyzna jest doskonale znany tutejszej Policji z innych przestępstw, którego funkcjonariusze zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. W przedmiotowej sprawie prowadzone są dalsze czynności. 

22-latkowi  za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas pełnionych obowiązków służbowych grozi kara pozbawienia wolności do roku.