Zatrzymani z narkotykami (11.01.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z narkotykami (11.01.2015r.)

Data publikacji 12.01.2015

sdc10579W godzinach nocnych policjanci w Kobylej Górze zatrzymali dwóch nastolatków, którzy posiadali narkotyki - amfetaminę. Za posiadanie narkotyków wbrew Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii 19-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia, 16-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. 

 

Tuż po północy (11.01.2015r.) policjanci z Kobylej Góry podjęli czynności wobec dwóch osób przebywających w rejonie jednego z lokali. Mundurowi interweniowali z uwagi na wygląd osób, który wyraźnie wskazywał, że mogą to być osoby małoletnie.

Okazało się, że legitymowani to koledzy w wieku 16 i 19 lat - obaj są mieszkańcami powiatu wieruszowskiego, którzy gościnnie przyjechali do Kobylej Góry. Młodszy tłumaczył się, że jest pod opieką starszego, który niestety był pod wpływem alkoholu. Na domiar tego dalsze czynności ujawniły, że nastolatkowie posiadali narkotyki - była to amfetamina.

Policjanci zatrzymali obu. Starszy trafił do policyjnego aresztu, do wyjaśnienia tej sprawy. Z kolei z nieletnim po wykonaniu wstępnych czynności w związku z przestępstwem, policjanci przekazali go opiekunom prawnym.

Mundurowi prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, za posiadanie narkotyków wbrew Ustawie o przeciwdziałąniu narkomanii 19-latkowi grozi nawet kara do 3 lat więzienia, 16-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.