Dwóch włamywaczy już w policyjnym areszcie (13.01.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch włamywaczy już w policyjnym areszcie (13.01.2015r.)

Data publikacji 14.01.2015

kratyOstrzeszowscy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie dwóch włamywaczy. Sprawcy wykorzystując wczesne godziny ranne włamali się do jednej z ostrzeszowskich cukierni. Mężczyźni podzielili się rolami, jeden z nich w pomieszczeniu szukał pieniędzy, drugi stał na tak zwanych "czatach". W cukierni pieniędzy nie było, w szufladzie kasowej sprawca ukradł tylko drobne monety. Z chwilą gdy próbował wyjść z budynku został przyłapany i ujęty na gorącym uczynku przez właściciela oraz pracownika lokalu. 

Podejrzani to mężczyźni w wieku 21 i 22 lata. Młodszy jest mieszkańcem Ostrzeszowa, starszy to mieszkaniec Kobylej Góry.

Sprawcy działając wspólnie i w porozumieniu, we wczesnych godzinach rannych  (14.01.2015r.) włamali się do jednej z ostrzeszowskich cukierni.

Ustalenia wykazały, że 21-latek stał w rejonie lokalu na tak zwanych "czatach", z kolei 22-latek wszedł do pomieszczenia i szukał pieniędzy. W cukierni pieniędzy nie było, 22-latek po włamaniu się do szuflady kasy ukradł tylko kilka monet. Z chwilą gdy opuszczał budynek został przyłapany na gorącym uczynku przez właściciela oraz pracownika cukierni. Zdeterminowani pokrzywdzeni natychmiast powiadomili stróży prawa. 

Sprawca stojący na czatach został już zatrzymany przez patrol Policji, który natychmiast po zgłoszeniu udał się na miejsce kradzieży. 

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do lat 10.

 

dsc_2949