Tymczasowy areszt dla rozbójnika (15.01.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla rozbójnika (15.01.2015r.)

Data publikacji 19.01.2015

wrdSąd Rejonowy w Kępnie VII Zamiejscowy Wydział Karny w Ostrzeszowie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 28-letniego mężczyzny, który dokonał rozboju na kobiecie. 

W minioną środę (14.01.2015r.) tuż po godzinie 14:00 na Policję zgłosiła się 26-letnie mieszkanka Ostrzeszowa, która poinformowała, że nieznany mężczyzna napadł na nią i ukradł jej torebkę z dokumentami, pieniędzmi oraz rzeczami osobistymi. 

Jak oświadczyła pokrzywdzona do zdarzenia doszło w Ostrzeszowie w rejonie ul. Plac Borek, gdzie nagle podszedł do niej nieznany mężczyzna, który chwycił ją za ubranie, szarpał za nie, uderzał ją, a następnie popchnął i wyrwał torebkę. Sprawca zaraz uciekł w nieznanym kierunku.

Kobieta podała wstępny rysopis sprawcy, który natychmiast został przekazany wszystkim funkcjonariuszom będącym w służbie. Szybka interwencja policjantów oraz wskazany wygląd sprawcy doprowadził do jego zatrzymania.

Mężczyzna, który napadł na kobietę, to 28-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, który wcześniej był już karany za inne przestępstwa w sprawie kradzieży. Policjanci zatrzymali go w rejonie miejsca rozboju, a następnie doprowadzili do jednostki Policji. Skradzione mienie zostało zwrócone pokrzywdzonej.

Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego o areszt dla 28-latka, który został rozpatrzony pozytywnie i już w piątek (16.01.2015r.) mężczyzna został konwojowany do Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp.