Policjanci zatrzymali złodzieja torebki damskiej (18.01.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali złodzieja torebki damskiej (18.01.2015r.)

Data publikacji 19.01.2015

kajdanki3Sprawcą kradzieży torebki damskiej okazał się 24-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra, który postanowił się ukryć przed ostrzeszowskim wymiarem sprawiedliwości i udał się do Kępna. Tam nie cieszył się długo wolnością i wpadł w ręce kępińskiej Policji. Sprawca został przekazany ostrzeszowskim kryminalnym, którzy przedstawili mu już zarzut. Podejrzanemu za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. 

W minioną sobotę (17.01.2015r.) ostrzeszowscy policjanci udali się do jednego ze sklepów w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kradzieży torebki damskiej.

Policjanci ustalili, że wówczas nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę obsługi sklepu, wszedł na teren zaplecza budynku i ukradł torebkę damską należącą do jednej z pracownic. W torebce były dokumenty, karta do bankomatu, osobiste rzeczy oraz pieniądze w kwocie około 60 złotych. 

Na podstawie wstępnych ustaleń oraz sposobie działania złodzieja, mundurowi już wytypowali kto mógł być sprawcą - podejrzewany o kradzież mienia był 24-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra. 

Jak się okazało mężczyzna przed ostrzeszowskim wymiarem sprawiedliwości postanowił się ukryć i udał się do miejscowości Kępno. 24-latek nie cieszył się długo wolnością, ponieważ już następnego dnia (18.01.2015r.) w godzinach nocnych wpadł w ręce kępińskich policjantów.

Funkcjonariusze z Kępna mężczyznę zatrzymali i przekazali ostrzeszowskim kryminalnym. Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora. Ze skradzionych rzeczy policjanci odzyskali torebkę z jej zawartością prócz pieniędzy.

Sprawca usłyszał już zarzut, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.