"Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia jeden cel" (29.01.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia jeden cel" (29.01.2015r.)

Data publikacji 29.01.2015

logo_dla_policji"Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia jeden cel" - w ramach autorskiego programu, ostrzeszowscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko - Norweskiej w Ostrzeszowie. Rozmawiali z nimi o zagrożeniach obecnej rzeczywistości - o dostępności używek oraz niebezpieczeństwach jakie czyhają w internecie. 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie realizując założenia wynikające z autorskiego programu prewencyjnego pod nazwą "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia jeden cel" w czwartkowe przedpołudnie (29.01.2015r.) gościli w Zespole Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko - Norweskiej w Ostrzeszowie. 

Mundurowi spotkali się z uczniami z pierwszych klas i rozmawiali z nimi o zagrożeniach obecnej rzeczywistości - szczególnie o dostępności wszelkich używek oraz o niebezpieczeństwach jakie czyhają na nich w internecie. Tematy, które zostały poruszone zostały celowo wybrane w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Nawiązana współpraca Policji z placówką szkolną pozwala na realizację szeroko rozumianej prewencji, której celem jest przede wszystkim przeciwdziałanie patologiom, które niestety dotykają coraz młodszych i nieświadomych mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego.

Autorski program  "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia jeden cel" szczególnie ma na uwadze właśnie te dwie grupy społeczne, które są najbardziej narażone na niebezpieczeństwa. Dlatego też policjanci spotkają się i rozmawiają - z uczniami oraz z seniorami - co pozwoli na uniknięcie stania się ofiarą przestępstw.

zs_nr_2_2zs_nr_2_1