Pies wbiegł pod autu (02.02.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pies wbiegł pod autu (02.02.2015r.)

Data publikacji 03.02.2015

kiaW Ostrzeszowie przy ul. I. Daszyńskiego pies wybiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Policjanci ustalili, że do zdarzenia przyczynił się właściciel zwierzęcia poprzez nieostrożne jego trzymanie. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym. 

 

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 17:00 (02.02.2015r.).

Policjanci ustalili, że pies nagle wbiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd marki mercedes. Samochód został uszkodzony. Kierujący był trzeźwy. Mundurowi ustalili kto jest właścicielem psa i ukarali go mandatem karnym za nieostrożne trzymanie zwierzęcia. 

Przypominamy, że obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń. Zgodnie z jego dyspozycją "Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany." Pamiętajmy również, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynikają z błędów popełnianych przez ludzi - np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie szczepień, niewłaściwe warunki bytowe dla psa, brak szkoleń i dyscypliny.