Poniedziałkowe kolizje drogowe (09.02.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poniedziałkowe kolizje drogowe (09.02.2015r.)

Data publikacji 10.02.2015

kiaW poniedziałek (09.02.2015r.) doszło do trzech kolizji drogowych. Policjanci ustalili, że sprawcy nie zachowali należytej prędkości jazdy do panujących warunków drogowych. Mundurowi przeprowadzili postępowanie mandatowe.  

 

Po godzinie 11:00 (09.02.2015r.) w Ostrzeszowie, w rejonie skrzyżowania ul. Zamkowej i ul. W. Gorgolewskiego doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że mężczyzna (mieszkaniec gm. Kobyla Góra) kierujący samochodem marki peugeot w czasie jazdy nie zachował należytych środków ostrożności i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki opel corsa, którym kierowała mieszkanka powiatu krotoszyńskiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji - byli trzeźwi.

Na sprawcę  stróże prawa nałożyli mandat karny.

Tuż przed godziną 14:00 (09.02.2015r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Pustkowiu.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna - kierujący samochodem osobowym marki fiat panda nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, przez co stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W pojedzie przebywała również pasażerka. 

Kierujący był trzeźwy, policjanci ukarali go mandatem karnym. 

Do kolejnej kolizji drogowej doszło tuż po godzinie 15:00 (09.02.2015r.) w miejscowości Renta (gm. Kraszewice).

Na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna (mieszkaniec gm. Kraszewice) kierujący samochodem marki kia, podczas manewru mijania nie zachował należytych środków ostrożności i doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem marki toyota land cruiser. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, na sprawcę policjanci nałożyli mandat karny.