Dzielnicowi ukarali mandatem karnym 2x po 1000zł. (09.02.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi ukarali mandatem karnym 2x po 1000zł. (09.02.2015r.)

Data publikacji 10.02.2015

2Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posługiwał się nie swoimi, ale wyuczonymi na pamięć danymi osobowymi. Sprawca na domiar tego kierował samochodem nie posiadając do tego w ogóle uprawnień. Mundurowi za dwa wykroczenia ukarali go mandatami karnymi - każdy po 1000zł. 

Ostrzeszowscy dzielnicowi po godzinie 19:00 (09.02.2015r.) w rejonie ul. Zamkowej do kontroli drogowej zatrzymali pojazd marki volvo. Samochodem kierował mężczyzna, który jak przekazał mundurowym nie posiada przy sobie dokumentów.

W takim razie funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę na podstawie oświadczenia ustnego. Kontrolowany przekazał jak się nazywa oraz gdzie mieszka. Niestety w wyniku sprawdzenia w systemach policyjnych coś się nie zgadzało. Dzielnicowi już podejrzewali, że mężczyzna nie mówi prawdy, dlatego też zatrzymali go oraz doprowadzili do budynku Policji celem ustalanie jego tożsamości.

Już po chwili sprawa się wyjaśniła, zatrzymany mężczyzna (mieszkaniec Ostrzeszowa) posługiwał się nie swoimi, ale wyuczonymi na pamięć danymi innego mężczyzny. Sprawca na domiar tego nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem. 

Ostrzeszowianin został ukarany dwoma mandatami karnymi po 1000zł. każdy.