"Nie dla wszystkich alkohol" (23.02.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Nie dla wszystkich alkohol" (23.02.2015r.)

Data publikacji 23.02.2015

 
alkohol-problemJak się okazuje dni wolne od pracy nie zawsze spożytkowane są na odpoczynek. W godzinach wieczorowo-nocnych z soboty na niedzielę policjanci interweniowali w dwóch prywatnych domach, gdzie nietrzeźwi mężowie i ojcowie wszczynali awantury i byli agresywni wobec swoich najbliższych. W obu przypadkach policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu sprawców w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. 

W sobotę (21.02.2015r.) po godz. 23:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że nietrzeźwy mąż jest agresywny i wszczął awanturę z synem.

Policjanci udali się do jednego z prywatnych domów na terenie gminy Doruchów. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawca będąc pod wpływem alkoholu - badanie wykazało blisko trzy promile alkoholu (1,43 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) był agresywny w stosunku do członków rodziny. Mężczyzna nie chciał się uspokoić, nie reagował na polecenia stróży prawa, wyraźnie swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla siebie oraz domowników. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Z chwilą zakończenia czynności, po północy (22.02.2015r.) dyżurny Policji dysponował patrol na kolejną interwencję o podobnym charakterze.

Tym razem policjanci udali się do jednego z prywatnych domów na terenie gminy Ostrzeszów. Na miejscu policjanci zastali nietrzeźwego (blisko dwa promile alkoholu) mężczyznę, który awanturował się i był agresywny w stosunku do żony oraz dziecka. W tym przypadku także sprawca nie chciał się uspokoić, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia stróże prawa podjęli decyzję o zatrzymani mężczyzny do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.