Spotkanie z seniorami w Kraszewicach (25.02.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z seniorami w Kraszewicach (25.02.2015r.)

Data publikacji 26.02.2015

logo_dla_policjiOstrzeszowscy policjanci spotkali się z seniorami w Kraszewicach - w ramach prewencyjnego programu "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia - jeden cel". Podczas spotkania mundurowi rozmawiali o nowych metodach działania oszustów, którzy chcą wyłudzić pieniądze. Również poruszyli temat dotyczący bezpiecznego poruszania się rowerem. Każdy z obecnych otrzymał elementy odblaskowe z możliwością zawieszenia ich na jednośladach. 

Ostrzeszowscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom jak oszustwa nazywane potocznie na tak zwanego "wnuczka" organizują spotkania z seniorami na terenie całego powiatu ostrzeszowskiego, gdyż właśnie ta grupa społeczna jest najbardziej narażona na tego typu ataki.

W środę (25.02.2015r.) mundurowi odwiedzili Koło Emerytów i Rencistów w Kraszewicach. W spotkaniu uczestniczyły co prawda tylko panie, ale w wolnych wypowiedziach przekazały różne sytuacje o podobnym charakterze, z którymi się bezpośrednio spotkały.

Funkcjonariusze podczas wizyty posiłkowali się również filmami instruktażowymi, które wyraźnie wskazały sposób działania oszusta, jakimi metodami się posługuje oraz że nie działa sam. Materiał filmowy przedstawił także sposoby właściwego postępowania oraz jak umiejętnie i asertywnie należy zareagować podczas wizyty nieznanego gościa.

Jednocześnie policjanci mając na uwadze fakt, że słuchaczki przeważnie poruszają się po Kraszewicach rowerami, podjęli temat bezpiecznego poruszania się na rowerze. Każda z pań otrzymała element odblaskowy z możliwością zawieszenia go na jednośladzie. 

img_0958img_0960img_0957img_0950img_0963img_0971img_0969