Nietrzeźwi na drogach powiatu (27-28.02.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi na drogach powiatu (27-28.02.2015r.)

Data publikacji 02.03.2015

lizakOstrzeszowscy policjanci w ciągu dwóch dni (27-28.02.2015r.) na drogach powiatu zatrzymali łącznie sześć osób - w tym jednego rowerzystę, którzy kierowali pojazdami po alkoholu. U "rekordzisty" przeprowadzone badanie wykazało ponad trzy promile.

Piętek 27 luty 2015 rok:

1. W Ostrzeszowie przy ul. Grabowskiej po godzinie 6:00 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 53-letnią kobietę (mieszkanka gm. Ostrzeszów) kierującą samochodem marki fiat scudo. Od kobiety mundurowi wyczuli woń alkoholu, przeprowadzone wobec niej badanie wykazało stan po użyciu alkoholu (0,23 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

2. W miejscowości Komorów po godz. 15:30 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 25-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną) kierującego samochodem marki opel corsa. Czynności kontrolne wykazały, że 25-latek kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, przeprowadzone badanie wskazało ponad trzy promile alkoholu (1,80 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Sobota 28 luty 2015 rok:

1. W miejscowości Biskupice Zabaryczne o godz. 10:00 mundurowi do kontroli drogowej zatrzymali 65-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Mikstat) jadącego na rowerze. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wskazało ponad 2 ‰ (1,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

2. W miejscowości Marszałki po godz. 14:30 policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną) kierującego samochodem marki audi A4. Czynności kontrolne wykazały, że mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, przeprowadzone badanie wskazało ponad dwa promile alkoholu (1,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

3. W Ostrzeszowie przy ul. Grabowskiej policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 47-letniego mężczyznę (mieszkaniec Ostrzeszowa) kierującego skuterem. Czynności kontrolne wykazały, że mężczyzna kierował w stanie po użyciu alkoholu (0,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

4. Po godzinie 18:00 policjanci podjęli czynności służbowe w związku ze zdarzeniem drogowym w Ostrzeszowie przy ul. Plac Stawek. Ustalenia wykazały, że 34-letnia kobieta (mieszkanka Ostrzeszowa) kierowała pojazdem osobowym marki renault megane po alkoholu. Ponadto uderzyła w znak drogowy. Przeprowadzone badanie wobec sprawczyni wykazało stan nietrzeźwości (1,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Stróże prawa sprawcom uniemożliwi dalszą jazdę oraz zatrzymali uprawnienia do kierowaniu. Wszyscy staną przed sądem, o tym, czy będą mogli jeszcze kierować pojazdami zdecyduje sąd.

Przeciwko rowerzyście za popełnione wykroczenie kierowania jednośladem w stanie nietrzeźwości zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.