Umyślnie wybił szybę (05.03.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Umyślnie wybił szybę (05.03.2015r.)

Data publikacji 08.03.2015

zbita_szybaFunkcjonariusze Policji ustalili i zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o umyślne wybicie szyby w drzwiach do sklepu z artykułami rolniczymi w Kraszewicach. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. 

W miniony czwartek (05.03.2015r.) po godzinie 8:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w Kraszewicach nieznany sprawca wybił szybę w drzwiach do sklepu. 

Skierowani policjanci na miejsce ustalili, że w drzwiach wejściowych prowadzących do sklepu z artykułami rolniczymi została wybita szyba. Powstałe straty wyceniono na kwotę ponad 500 zł. na szkodę Gminnej Spółdzielni - Samopomoc Chłopska. 

Już po godzinie 9:00 funkcjonariusze wiedzieli kto wybił szybę i zatrzymali sprawcę. Otóż umyślnego uszkodzenia mienia dokonał 30-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Kraszewice). Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy - przeprowadzone wobec niego badanie wykazało blisko trzy promile alkoholu (1,45 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Jak tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzut umyślnego uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do lat 5. 

Dalsze czynności prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w  Ostrzeszowie.