Prewencyjne działanie służb na targowisku miejskim (05.03.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prewencyjne działanie służb na targowisku miejskim (05.03.2015r.)

Data publikacji 08.03.2015

img_1242Podczas czwartkowego targowiska w Ostrzeszowie nie doszło do kradzieży mienia oraz do zuchwałych kradzieży kieszonkowych. Żadne nieprawidłowości nie zostały ujawnione w zakresie legalności pobytu obcokrajowców na terenie RP. Policjanci wspólnie z pracownikami Obwodowego Urzędu Miar w Kaliszu ujawnili 5 wykroczeń z Ustawy Prawo o Miarach - brak prawnej kontroli metrologicznej.

Kolejne działania o charakterze prewencyjnym odbyły się w miony czwartek (05.03.2015r.) na ostrzeszowskim targowisku miejskim. Podobnie jak w latach ubiegłych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy współpracy funkcjonariuszy Straży Granicznej w Kaliszu oraz pracowników Obwodowego Urzędu Miar w Kaliszu ujawniali nieprawidłowości oraz naruszenia prawa.

Policjanci prócz własnych zadań pod kątem ujawniania przestępstw i wykroczeń, współpracowali z funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy kontrolowali legalność pobytu obcokrajowców. Z kolei z pracownikami Obwodowego Urzędu Miar kontrolowali przyrządy pomiarowe (wagi, odważniki).

Ponadto policjanci bacznie obserwowali miejsca gromadzenia się osób pod kątem zapobieżenia kradzieżom kieszonkowym, kradzieżom portfeli z otwartych torebek damskich. 

W wyniku podjętych działań:

Funkcjonariusze wylegitymowali 20 osób, skontrolowali 23 stragany, skontrolowali 15 cudzoziemców. Ujawniono 5 wykroczeń z Ustawy Prawo o Miarach - brak prawnej kontroli metrologicznej, które zostały zakończone postępowaniem mandatowym. 

{mp4remote}http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/filmy4/targowisko_01.mp4{/mp4remote}

 

img_1245img_1240img_1234img_1223img_1217img_1205