Kradł energię (10.03.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł energię (10.03.2015r.)

Data publikacji 11.03.2015

gniazko41-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra nielegalnie pobierał energię elektryczną na szkodę Zakładu Energetycznego w Ostrowie Wlkp. Policjanci przeciwko sprawcy  akt oskarżenia trafił już do ostrzeszowskiej prokuratury. 

W pierwszych dniach miesiąca lutego 2015 roku policjanci z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przyjęli zawiadomienie w sprawie kradzieży energii elektrycznej.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że energia pobierana była z puszki elektrycznej umiejscowionej na klatce schodowej wielorodzinnego budynku mieszkalnego na terenie gminy Kobyla Góra. Sprawca zwyczajnie podpiął się przewodem, który bezpośrednio prowadził do jego mieszkania i w ten sposób nielegalnie korzystał z energii. Powstałe stary zostały wycenione przez Zakład Energetyczny w Ostrowie Wlkp. 

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte dochodzenie. W wyniku podjętych czynności stróże prawa ustalili i zatrzymali sprawcę - energię kradł 41-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży energii elektrycznej, do którego się przyznał.

Policjanci dochodzenie w tej sprawie zakończyli i akt oskarżenia przeciwko 41-latkowi trafił już do ostrzeszowskiej prokuratury.

Policja przypomina, że oprócz aspektu prawnego kradzieży prądu, należy brać pod uwagę również aspekt dotyczący zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników urządzeń elektrycznych. Brak zabezpieczeń na nielegalnych instalacjach stwarza wiele zagrożeń, zarówno dla osób dokonujących kradzieży jak i osób postronnych, zupełnie nieświadomych wykonania przeróbek.