Włamywacz w rękach Policji (11.03.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz w rękach Policji (11.03.2015r.)

Data publikacji 12.03.2015

cela1Ostrzeszowscy policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował się włamać do pomieszczenia salonu gier. Ponadto w chwili zatrzymania włamywacza w policyjnym areszcie mundurowi ujawnili przy nim narkotyki. Sprawca odpowie teraz za dwa przestępstwa. 

W godzinach nocnych, tuż po godzinie 2:00 (12.03.2015r.) policjanci patrolując ul. Wł. Sikorskiego w Ostrzeszowie zauważyli mężczyznę, który ewidentnie przy pomocy łomu usiłuje otworzyć drzwi wejściowe do pomieszczenia salonu gier.

Mężczyzna posługując się łomem podważył rolety antywłamaniowe, a następnie próbował sforsować drzwi wejściowe. Włamywacz swego celu nie osiągnął, bo uniemożliwili mu to policjanci.

Podejrzany to 28-letni mężczyzna (mieszkaniec Ostrzeszowa), który natychmiast został zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Ponadto w chwili osadzania w policyjnym areszcie policjanci przy 28-latku ujawnili narkotyki w postaci marihuany. 

Dalsze czynności po nadzorem Prokuratora Rejonowego prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. 

Sprawca odpowie za dwa przestępstwa, za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia, z kolei posiadanie środków odurzających wbrew ustawie zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.