Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Przedsiębiorczości w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie (25.03.2015r.)

Data publikacji 26.03.2015

img_1640Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie przyłączyła się do XII edycji programu "Dnia Przedsiębiorczości" organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W środę od samego rana sześć uczennic z Zespołu Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie przyglądały się pełnionej służbie funkcjonariuszy.

 

 

 

To już XII edycja programu "Dzień Przedsiębiorczości", która Honorowym Patronatem została objęta przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego. Do programu również przyłączyła się Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie, dlatego też w środę (25.03.2015r.) w godzinach od 8:00 do 13:00 sześć uczennic z Zespołu Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie przeglądały się z bliska codziennej służbie funkcjonariuszy.

Już o godzinie 8:00 dziewczęta osobiście mogły uczestniczyć w odprawie służbowej prowadzonej przez Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie insp. Dariusza Bieńka z podległymi mu funkcjonariuszami. Uczennice dowiedziały się w jakim celu oraz w jakiej formie takie spotkania służbowe się odbywają.

Kolejnym punktem programu była możliwość uczestniczenia dziewcząt w telekonferencji rzeczników prasowych garnizonu wielkopolskiego z rzecznikiem prasowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Po telekonferencji goście poznali na czym polega praca rzecznika prasowego w tutejszej jednostce oraz jaką on odgrywa rolę w środowisku lokalnych mediów.

Również uczennice poznały specyfiką służby policjanta z Wydziału Kryminalnego z Zespołu Techniki Kryminalistycznej. W tym spotkaniu dziewczyny dowiedziały się co to jest "ślad" oraz jaką on rolę odgrywa w zdarzeniu. Jednocześnie poznały sposoby jego zabezpieczania do celów procesowych. W formie zabawy dziewczęta mogły pozostawić również swoje odciski palców.

W kolejnym punkcie tego dnia, uczennice przyglądały się pracy policjanta Dyżurnego na stanowisku kierowania. Dziewczyny przysłuchiwały się prowadzonej korespondencji w formie radiowej funkcjonariusza z dyżurnym oraz dysponowania go do dalszych działaniach.

Uczestniczki akcji miały również możliwość poznania czworonożnych "policjantów" - dwa psy służbowe, które pomagają w codziennej służbie. 

Dzięki Dniu Przedsiębiorczości uczestniczki programu choć trochę mogły z bliska zapoznań się ze specyfiką służby w Policji. Dziękujemy za udział.  

img_1618img_1611dsc_0025img_1615dsc_0048dsc_0041img_1613dsc_0034dsc_0045img_1607dsc_0038dsc_0047dsc_0054