22-letni włamywacz w rękach Policji (26.03.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

22-letni włamywacz w rękach Policji (26.03.2015r.)

Data publikacji 27.03.2015

kadanj22Ostrzeszowscy kryminalni zatrzymali do dyspozycji Prokuratora 22-letniego mężczyznę, który kilkakrotnie włamał się do samochodu. Sprawca ukradł elektronarzędzia, sprzęt nagłaśniający oraz inne przedmioty. Mężczyzna za popełnione czyny stanie przed Sądem, grozi mu za to kara nawet do 10 lat więzienia. W prowadzonym postępowaniu policjanci w dalszym ciągu odzyskują skradzione mienie.

Podejrzany o kradzież z włamaniem to 22-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, którego kryminalni zatrzymali w środę (26.03.2015r.) w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. 

W wyniku prowadzonych ustaleń ostrzeszowianin od miesiąca sierpnia 2014 roku kilkakrotnie włamał się do pojazdu marki mercedes. Mężczyzna z samochodu ukradł elektronarzędzia, sprzęt nagłaśniający (kolumny), także ukradł certyfikaty oraz uprawnienia spawacza jak również butle gazowe.

Właściciel wycenił straty na kwotę ponad 3000 złotych. 

W chwili obecnej policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, także sprawdzają lombardy i odzyskują wszystkie skradzione przedmioty, które 22-latek próbował sprzedać.

Ponadto  stróże prawa sprawdzają czy mężczyzna nie brał udziału w innych kradzieżach z włamaniem na podległym jednostce terenie.