Zaczęło się już w szkole... (31.03.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaczęło się już w szkole... (31.03.2015r.)

Data publikacji 01.04.2015

policja
Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o uszkodzenie samochodu oraz kierowanie gróźb karalnych. Okazało się, że zaczęło się już w szkole...dwóch 18-letnich uczniów na terenie jednej ze szkół w Ostrzeszowie wszczęli między sobą awanturę. Za zakłócanie ładu i porządku w miejscu publicznym policjanci ukarali ich mandatami karnymi. Niestety jeden z ukaranych 18-latków swoją agresję wobec kolegi przeniósł poza teren placówki. Zadzwonił po znajomych, którzy postanowili poczekać przy jego samochodzie. 

W miniony wtorek (31.03.2015r.) po godzinie 10:00 dyżurny Policji skierował patrol na teren jednej ze szkół w Ostrzeszowie. Interwencja dotyczyła dwóch uczniów, którzy się awanturowali oraz między sobą oraz się "poszarpali".

Stróże prawa na miejscu ustalili, że uczniowie - lat 18 zakłócili ład i porządek w miejscu publicznym, tym samym oboje zostali ukarani mandatami karnymi. 

Jak się okazało, jeden z uczniów swoje waśnie postanowił przenieść poza teren szkoły. Sprawca wcześniejszego wykroczenia (mieszkaniec Ostrzeszowa) zadzwonił po swoich starszych kolegów, aby wymierzyć sprawiedliwość według jego uznania. Tuż przed godziną 13:00 współsprawca wykroczenia (mieszkaniec gm. Kobyla Góra) otrzymał informację, że przy jego zaparkowanym samochodzie marki renault megane przy ul. Sportowej stoi czterech mężczyzn, w tym kolega, z którym wcześniej się awanturował i "poszarpał". 

Zaskoczony uczeń natychmiast udał się aby zobaczyć co się dzieje przy jego samochodzie. Na miejscu zauważył grupę czterech mężczyzn, którzy zaczęli mu grozić, że go pobiją oraz kierowali wobec niego wyzwiska. Pokrzywdzony 18-latek był zmuszony schować się do własnego samochodu, bo kierowane wobec jego osoby groźby wzbudzały uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione. Gdy tylko nadarzyła się okazja 18-letni uczeń uciekł z pojazdu i wrócił do szkoły. Niestety w tym czasie jedne z agresywnych mężczyzn widząc uciekiniera uderzył drewnianym elementem w samochód wybijając przy tym tylną szybę, także uszkodził inne elementy pojazdu.

Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali wszystkich czterech mężczyzn biorących udział w zdarzeniu - 18-latka wcześniej ukaranego mandatem karnym za wykroczenie zakłócania ładu i porządku w miejscu publicznym oraz jego trzech starszych kolegów w wieku od 18 do 27 lat (mieszkańcy Ostrzeszowa). Sprawcy zostali osadzeni w policyjnych aresztach w Ostrzeszowie oraz w Kępnie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

W środę (01.04.2015r.) od samego rana kryminalni przesłuchują sprawców oraz innych świadków zajścia celem ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia. Jeden ze sprawców jeszcze dziś usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia - grozi mu za to kara więzienia nawet do lat 5.