Złodziej telefonu zatrzymany (31.03.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej telefonu zatrzymany (31.03.2015r.)

Data publikacji 01.04.2015

img_1787Policjanci z Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja telefonu komórkowego. W ujęciu sprawcy, pokrzywdzonej pomógł nieznany młody mężczyzna. Skradzione mienie zostało odzyskane i wróciło do dalszej sprzedaży. Sprawcy za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. 

Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu komórkowego, do której doszło we wtorek (31.03.2015r.) po godzinie 15:30.

Podejrzany to 44-letni mężczyzna, który wszedł do jednego z ostrzeszowskich lombardów. Następnie poprosił sprzedawczynię o pokazanie mu wskazanego telefonu komórkowego z wyraźnym zamiarem jego kupna. Mężczyzna z chwilą, gdy tylko trzymał w ręku przedmiot nie płacąc za niego wybiegł z pomieszczenia. Zaraz za nim wybiegła sprzedawczyni, której udało się dobiec do sprawcy oraz ująć go. W ujęciu przestępcy pomógł jej nieznany młody mężczyzna. 

Zdarzenie zakończyło się pomyślnie, 44-latek został przekazany stróżą prawa, którzy z kolei zatrzymali go w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego. Skradzione mienie trafiło do dalszej sprzedaży. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.