Wypadek drogowy na K-11 (03.04.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy na K-11 (03.04.2015r.)

Data publikacji 03.04.2015

dsc_0666W Ostrzeszowie na krajowej jedenastce doszło do wypadku drogowego. Wstępne ustalenia wykazały, że sprawcą zdarzenia był kierujący volkswagenem golf, który na oznakowanym skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem ciężarowym. W następstwie tego ciężarówka zjechała na przeciwległy pas jezdni uderzając w nadjeżdżającego busa. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał kierujący busem, którego niezwłocznie przewieziono do Szpitala w Ostrowie Wlkp. Policjanci ustalają szczegóły zdarzenia. 

W piątek (03.04.2015r.) po godzinie 5:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Ostrzeszowie na drodze krajowej nr 11 w rejonie skrzyżowania ul. Piastowskiej z ul. Al. Wojska Polskiego.

Skierowani policjanci na miejsce wstępnie ustalili, że 60-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu włocławckiego) kierując samochodem osobowym marki volkswagen golf, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą krajową nr 11 samochodem ciężarowym marki mercedes wraz z naczepą (kierował pojazdem 45-letni mieszkaniec woj. śląskiego). Z chwilą gdy pojazd ciężarowy uderzył w osobówkę przemieścił się na przeciwległy pas jezdni i uderzył w jadącego z przeciwka busa marki ford transit, którym kierował 56-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów.

W wyniku uderzenia pojazdów obrażeń ciała doznał kierujący busem, którego przewieziono do Szpitala w Ostrowie Wlkp. - pobrano od niego krew do badania na zwartość alkoholu.

Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości dwóch uczestników zdarzenia - byli trzeźwi. 

W związku z prowadzonymi czynnościami na drodze krajowej policjanci ruch wstrzymali oraz zorganizowali objazdy. W chwili obecnej ruch został przywrócony i odbywa się normalnie drogą K-11.

Trwają dalsze ustalenia okoliczności wypadku drogowego. 

 

dsc_0691
dsc_0666
dsc_0629