Kolizja z udziałem trzech pojazdów (03.04.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja z udziałem trzech pojazdów (03.04.2015r.)

Data publikacji 03.04.2015

kogut-kgpW piątek (03.04.2015r.) w miejscowości Kuźnica Bobrowska zderzyły się trzy pojazdy. Policjanci ustalili, że sprawcą była kobieta kierująca fordem, która nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w opla astrę. Następnie pojazd sprawczyni przemieścił się i uderzył w pojazd marki volkswagen passat. W wyniku zderzenia dwie kobiety zostały przewiezione do szpitala. Policjanci ustalili, że kierujący oplem był nietrzeźwy, miał ponad 0,5 ‰. Sprawczyni przyjęła mandat karny. Kierującemu oplem policjanci zatrzymali prawo jazdy, o jego losie zdecyduje Sąd. 

Policjanci ustalili, że kobieta (mieszkanka gm. Doruchów) kierująca samochodem osobowym marki ford mondeo w trakcie manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwka mężczyźnie (mieszkaniec powiatu kępińskiego) pojazdem marki opel astra doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku uderzenia pojazd sprawczyni przemieścił się i uderzył w stający w rejonie skrzyżowania pojazd marki volkswagen passat, którym kierowała mieszkanka gm. Grabów nad Prosną.

Na miejsce zdarzenia również przybyła załoga Pogotowia Ratunkowego, która do szpitala przewiozła sprawczynię oraz pokrzywdzoną.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia - kierujące były trzeźwe, przeprowadzone badanie wobec mieszkańca powiatu kępińskiego wykazało, że kierował on w stanie nietrzeźwości - przeprowadzone badanie wykazało ponad 0,5 ‰ alkoholu.