Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważył oraz zmuszał do zaniechania czynności służbowych (12.04.2015r.)

Data publikacji 13.04.2015

rd-rdMieszkaniec powiatu ostrowskiego przemocą i groźbą bezprawną zmuszał do zaniechania prawnej czynności służbowej, a przy tym znieważał słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe funkcjonariusze z Wydziały Ruchu Drogowego. Sprawca został zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

W niedzielę (12.04.2015r.) po godzinie 13:00 dyżurny Policji skierował patrol funkcjonariuszy z Wydziały Ruchu Drogowego do miejscowości Kobyla Góra w związku ze zgłoszeniem interwencji dotyczącej kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Na miejscu policjanci z drogówki podjęli czynności służbowe wobec 37-letniego mężczyzny (mieszkaniec powiatu ostrowskiego), który siedział za kierownicą samochodu osobowego marki alfa romeo. Policjanci od mężczyzny wyczuli wyraźną woń alkoholu (od mężczyzny pobrano krew do badania).

W pojeździe przebywał również 24-letni mężczyzna także mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który przeszkadzał i utrudniał mundurowym wykonywanie czynności służbowych. Mężczyzna posunął się do tego stopnia, że przemocą oraz groźbą bezprawną zmuszał policjantów do zaniechania przez nich prawnej czynności służbowej, także znieważył policjanta używając wobec niego słów powszechnie uznanych za obelżywe.

Policjanci obu mężczyzn zatrzymali do dyspozycji prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie.