Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta policjantów w Szkole Podstawowej im. E. Estkowskiego w Mikstacie (13.04.2015r.)

Data publikacji 17.04.2015

 

img_2012Policjanci z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii uczestniczyli w spotkaniu z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. E. Estkowskiego w Mikstacie. Spotkanie dotyczyło projektu "Żyj zdrowo i bezpiecznie".


 


W miniony poniedziałek (13.04.2015r.) policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. E. Estkowskiego w Mikstacie. W ramach projektu pod nazwą "Żyj Zdrowo i Bezpiecznie" mundurowi rozmawiali z uczniami na temat ich bezpieczeństwa. Poruszono kwestię dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze jako osoba piesza oraz jako rowerzysta. Wspólnie z dziećmi w formie zabawy przypomniano podstawowe zasady jakie obowiązują w ruchu drogowym.

Także policjanci skupili uwagę uczniów na temat osób obcych, tj. kto to jest obcy oraz jak zachować się, gdy obca osoba nas zaczepia. Podczas dyskusji, dzieci same podsuwały pomysły jak reagować, gdy zaczepia obca im osoba.

W ramach przypomnienia policjanci również rozmawiali z uczniami na temat numerów alarmowych, w jakich sytuacjach ich używać oraz jak się zachować gdy sytuacja tego wymaga. 

 

img_2008
img_2021