Wszystko dla chorego chłopca - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wszystko dla chorego chłopca

Data publikacji 29.04.2015

20150417_130907"Historia chłopca z kaliskich Sulisławic, który zmaga się z Potworzastym – nieuleczalną jeszcze dziś – chorobą genetyczną SMARD1 " – taki wstęp widzimy wchodząc na bloga prowadzonego przez matkę chorego Franka. Dzięki policjantom z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną spełniło się marzenie Franusia.

Poniżej przedstawiamy tekst, którego oryginał znajduje się na stronie: http://mojsynfranek.pl/za-mundurem-panny-sznurem/
jest to strona prowadzona przez mamę chorego Franka, którego marzenie dzięki policjantom z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną się spełniło.

 

„Za mundurem panny sznurem

Opublikowany 19 kwietnia 2015 przez MamaFrankAnia

Ma ogromne szczęście do ludzi nasz Franciszek. Ci, którzy znają go osobiście spełniają każdą zachciankę w lot, zaś Ci, którzy wyłącznie internetowo to… chyba czytają mu w myślach. Wszystko zaczęło się sto lat przed dinozaurami, ale chyba wypada o tym wspomnieć. Jak sam mówi, wkroczył, ba! Wjechał w nasze życie na motocyklu, z tymi swoimi tatuażami, w ciężkich butach i już tak został. Wujek Foto. Wujek ma najlepszych kumpli na świecie, więc kiedy wspomniałam mu, że jednym z marzeń Francesca jest przejażdżka najprawdziwszym w świecie mercedesem, pojawił się Patryk. Przez tego mercedesa mamy kłopot trochę, bo Franek od tamtej pory uważa, że on już potrafi kierować samochodami i jest wielce obrażony, kiedy tata nie pozwala mu kierować na autostradzie. No, ale do rzeczy.

Po wpisie mercedesowym odezwał się do mnie Pan Grzegorz. Pan Grzegorz jest policjantem i wymyślił, że jeśli tylko Franek będzie chciał, zorganizuje dla niego prawdziwy policyjny dzień. Podpytaliśmy trochę Franka i kiedy okazało się, że patrol wozem policyjnym to jest właśnie to rozpoczęliśmy żmudne dogrywanie szczegółów. Żmudne przez nas, bo akurat Pan Grzegorz- jak to policjant- spisał się na medal. Za to my albo grypa, albo lekarz, albo inny (o matko!) niedaś. No, ale koniec końców udało się i Franek na kilka godzin stał się najprawdziwszym na świecie policjantem. Powiem tak: rumieńców czerwieńszych u mojego syna nie widziałam nigdy, wlepił mandat swojemu Wujkowi (500 zł) i nie omieszkał pochwalić się tym na komisariacie, był na prawdziwym patrolu prawdziwym policyjnym autem, nosił czapkę, dostał imiennik do munduru i odblaski do swojego (od dziś) policyjnego elektryka. Był szał. Szał do tego stopnia, że Franek pięć razy chciał zawracać na komisariat z drogi powrotnej, a mandaty w naszym domu ścielą się ostatnio dość gęsto. Wisienką na torcie był fakt, że w ramach patrolu poszukiwaliśmy skradzionego auta i mimo, że Franek jest już raczej po służbie, nadal ma w pamięci markę auta i dzielnie rozgląda się w jego poszukiwaniu. No i chyba najważniejsze! Dostałam reprymendę od własnego dziecka, kiedy zwróciłam się do niego: -Franku.-Mamo-zmroził mnie wzrokiem- mów do mnie Panie Policjancie!Dziękujemy Policjantom z Komisariatu Policji w Grabowie za fantastyczną niespodziankę, za kilka godzin wypełnionych atrakcjami, za pokaz policyjnych sprzętów, za rozmowę przez radio. Szczególnie dziękujemy Panu Grzegorzowi, że pamiętał, co Franek lubi, a czego nie bardzo, że wymyślił taką atrakcję i że umówił się z Frankiem na jeszcze! Wielkie ukłony.

Dziewczyny. Popatrzcie tylko na to. Takich mundurowych nam trzeba.”

artykuł: „Za mundurem panny sznurem” ze strony internetowej http://mojsynfranek.pl/za-mundurem-panny-sznurem/Cieszymy się, że dzięki wielkiemu sercu i zaangażowaniu policjantów z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną udało się spełnić marzenie Franka.

Szczególne wyrazy szacunku należy kierować do organizatora całego przedsięwzięcia sierż. Grzegorzowa Ditfelda (dzielnicowy gm. Czajków).

Zdjęcia dzięki uprzejmości MamaFrankAnia (http://mojsynfranek.pl)

20150417_114329

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20150417_130907

 

 

 

 

 

 

 

 

20150417_123308

 

 

 

 

 

 

 

 

20150417_114410

 

 

 

 

 

 

 

 

20150417_120739