Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczny Senior" w Bibliotece Publicznej w Ostrzeszowie (29.04.2015r.)

Data publikacji 29.04.2015

img_1523Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy współpracy pracowników z Biblioteko Publicznej Miasta i Gminy Ostrzeszów zorganizowali spotkanie dla starszych mieszkańców Ostrzeszowa aby porozmawiać z nimi o niebezpieczeństwie związanym z oszustwami polegającymi na wyłudzeniu od nich pieniędzy. Policjanci wskazali metody działania oszustów oraz jak nie stać się ofiarą. 

W środowe popołudnie (29.04.2015r.) w ostrzeszowskiej bibliotece odbyło się spotkanie dla starszych mieszkańców Ostrzeszowa pod nazwą "Bezpieczny Senior". W spotkaniu uczestniczyły również osoby w średnim wieku, które były zainteresowane przedmiotową tematyką. 

Policjanci szczegółowo omówili metody postępowania oszustów, których głównym celem jest wyłudzenie pieniędzy. Także przedstawili sposoby jak ustrzec się takim działaniom. Również był czas na dyskusje oraz własne spostrzeżenia uczestników spotkania, co pozwoliło na wspólne wskazanie, jak w tego typu sytuacjach postąpić. 

Ostrzeszowscy policjanci apelują:

 

Przede wszystkim …. nie daj się sprowokować!!! Zawsze masz czas na przemyślenie swoich posunięć, zwłaszcza jeśli chodzi pieniądze.

Szczypta podejrzenia jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Wszyscy wiemy, że gdy jakiś urząd czegoś od nas potrzebuje, to najczęściej wzywa nas do siebie. Nie dawajmy od razu wiary dokumentom i pieczątkom, jakie prezentuje nieznajomy, gdyż mogą być fałszywe. Poza tym, jeśli dysponujemy telefonem możemy łatwo sprawdzić, czy w tym dniu taki przedstawiciel miał nas odwiedzić.

Wizyty składa nam jedynie listonosz – najczęściej nam znany.

img_1532img_1526img_1525img_1529img_1523