Dwie interwencje były niepotwierdzone (27.04.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie interwencje były niepotwierdzone (27.04.2015r.)

Data publikacji 30.04.2015

blachaPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie dwukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniem o niewłaściwym zachowaniu obywateli narodowości romskiej. W obu przypadkach interwencja była nie potwierdzona. 

W miniony poniedziałek (27.04.2015r.) po godzinie 10:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Mikstat w rejonie skrzyżowania stoi pojazd marki bmw, gdzie osoby narodowości romskiej zatrzymują pojazdy. 

We wskazane miejsce dyżurny natychmiast skierował patrol celem sprawdzenia zgłoszenia. Policjanci nie potwierdzili powyższego faktu, także sprawdzili teren przyległy i nie napotkali wskazanych osób przez zgłaszającego. 

O podobnej treści zgłoszenie dyżurny Policji otrzymał tuż po godzinie 11:00, gdzie w Ostrzeszowie w rejonie ul. Gen. Wł. Sikorskiego, na przystanku autobusowym stoi zaparkowany pojazd marki bmw, przy którym znajduje się obywatel najprawdopodobniej narodowości romskiej i w sposób nachalny zatrzymuje przejeżdżające pojazdy.

We wskazane miejsce natychmiast udał się patrol funkcjonariuszy, który również i w tym przypadku nie potwierdził zgłoszenia. 

W obu przypadkach interwencje nie były potwierdzone, jednakże policjanci radzą aby zwracać uwagę na dziwnie zachowujących się kierowców oraz towarzyszące im osoby. Także apelujemy aby zwracać uwagę na stojące na poboczu samochody, szczególnie na obcych numerach rejestracyjnych. Każde zgłoszenie zostanie sprawdzone, we wskazane miejsce podjedzie patrol Policji i podejmie interwencję.