Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Chuligan" ukradł rower damski - grozi mu za to 5 lat więzienia (10.05.2015r.)

Data publikacji 11.05.2015

paragraf_2911Ostrzeszowscy kryminalni zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego 39-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży roweru damskiego. Skradzione mienie zostało w nienaruszonym stanie zwrócone pokrzywdzonej. Ponadto ten sam sprawca dwie godziny wcześniej dopuścił się czynu chuligańskiego i celowo oraz świadomie upuścił powietrze z koła radiowozu, uniemożliwiając jego chwilowe funkcjonowanie. O dalszym losie sprawcy zdecyduje Sąd.
W niedzielne popołudnie (10.05.2015r.) ostrzeszowscy policjanci doprowadzili do Komendy Powiatowej Policji 39-letniego mężczyznę (mieszkaniec gminy Mikstat), który dopuścił się czynów o chuligańskim charakterze.
 
Mężczyzna wykorzystując nieobecność policjantów przy radiowozie, drewnianym, ostrym elementem celowo i świadomie upuścił powietrze z koła pojazdu, przez co uniemożliwił czasowe jego wykorzystanie i sprawne pełnienie dalszej służby. Ponadto sprawca utrudniał policjantom czynności służbowe odmawiając podania swoich danych osobowych oraz poddaniu się kontroli stanu trzeźwości. Stróże prawa sporządzili materiały celem skierowania na niego wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego. Po zakończeniu czynności z jego udziałem został zwolniony.
 
39-latek nie cieszył się długo wolnością, ponieważ tuż po godzinie 18:00 został zatrzymany przez ostrzeszowskich kryminalnych do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w związku z popełnionym przez niego przestępstwem kradzieży roweru damskiego. Jak się okazało podejrzany gdy tylko opuścił mury budynku Policji w Ostrzeszowie, w rejonie ulicy Plac Borek dokonał kradzieży roweru damskiego. Pokrzywdzona to mieszkanka Ostrzeszowa, która wyceniła skradzione mienie na kwotę 700 zł. Rower policjanci odzyskali w nienaruszonym stanie i zwrócili pokrzywdzonej. Teraz 39-latkowi grozi  kara do 5 lat pozbawienia wolności.