Pięć kolizji i jeden wypadek drogowy (14.05.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pięć kolizji i jeden wypadek drogowy (14.05.2015r.)

Data publikacji 15.05.2015

kogut-kgpW czwartek (14.05.2015r.) na drogach powiatu ostrzeszowskiego doszło do pięciu kolizji drogowych oraz do jednego wypadku.
 
 
 
 
1. Po godzinie 8:00 w Ostrzeszowie przy ul. Przemysłowej doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że mężczyzna (mieszkaniec gm. Ostrzeszów) kierujący samochodem marki skoda, wykonując manewr cofania uderzył w pojazd marki ford escort. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sprawca przyjął mandat karny.
 
2. Po godzinie 12:00 w Ostrzeszowie przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego mężczyzna (mieszkaniec woj. lubuskiego) kierując samochodem osobowym marki hyundani, włączając się do ruchu nie obserwował należycie przedpola jazdy i uderzył w rowerzystkę poruszającą się po drodze dla rowerów. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sprawcę mundurowi ukarali mandatem karnym. 
 
3. Tuż przed godziną 13:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na krajowej jedenastce - Ostrzeszów ul.Al. Wojska Polskiego. Na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna (mieszkaniec Katowic) kierując samochodem marki renault premium wraz z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki renault traffic i uderzył w jego tył. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sprawca przyjął mandat karny.
 
4. Po godzinie 13:00 w miejscowości Pustkowie doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że mężczyzna kierujący samochodem marki mercedes sprinter nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki nissan primera. W wyniku zdarzenia dwóch pasażerów z nissana doznało obrażeń ciała, Pogotowie Ratunkowe przewiozło ich do Szpitala. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, na sparwcę policjanci nałożyli mandat kany.
 
5. Po godzinie 14:00 w miejscowości Kaliszkowice Kaliskie, mężczyzna (mieszkaniec gm. Kraszewice) kierujący samochodem marki volkswagen variant w rejonie oznakowanego skrzyżowania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki mitsubishi canter doprowadzając do zderzenia. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawcy mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania, teraz skierują na niego wniosek o ukaranie do Sądu.
 
6. Tuż przed godziną 21:00 w miejscowości Siedlików doszło do wypadku drogowego.
Na miejscu policjanci ustalili, że 24-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Doruchów) kierujący samochodem osobowym marki opel vectra, jadąc prostym odcinkiem drogi wykonał nagły manewr skrętu, aby uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną - sarna, która nagle wbiegła na jezdnię. W następstwie tego 24-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu, potem na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.
W wyniku zdarzenia mężczyzna odniósł obrażenia ciała i natychmiast przewieziono go do Szpitala w Ostrowie Wlkp. Policjanci ustalili, że był trzeźwy.
Trwa postępowanie w tej sprawie.