Palili "trawkę" w toalecie męskiej (14.05.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Palili "trawkę" w toalecie męskiej (14.05.2015r.)

Data publikacji 15.05.2015

1-71002_mo1Dwóch uczniów jednej ze szkół ponadgimnazjalnych w powicie ostrzeszowskim paliło "trawkę" w męskiej toalecie. Policjanci 17-latka zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego, o losie 16-latka zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 

 

W czwartek (14.05.2015r.) po godzinie 13:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej ze szkół ponadgimnazjalnych znajduje się uczeń, który jest pod wpływem działania środków odurzających.

Podczas zajęć lekcyjnych 17-latek źle się poczuł, niestety jak się później okazało w męskiej toalecie wspólnie z 16-letnim kolegą palił marihuanę. Dyrektor szkoły natychmiast o tym fakcie powiadomił Policję. Mundurowi zatrzymali obu nastolatków, 17-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie, z 16-latkiem policjanci z zespołu do spraw nieletnich wykonali czynności procesowe i został zwolniony do domu - o dalszym jego losie zdecyduje sąd dla nieletnich.

Należy podkreślić, że łatwy dostęp do narkotyków, to żadne wyzwanie dla nastolatków z powiatu ostrzeszowskiego. Powyższe zdarzenia wskazuje, że młodzież nie bierze pod uwagę następstw wynikających z posiadania narkotyków.

Narkotyki są i będą dostępne w coraz to większym wyborze. Codziennie w laboratoriach na całym świecie produkowane są nowe środki „na zapomnienie”. Codziennie ktoś ze sprzedających obiecuje młodym ludziom „łatwe szczęście”. Dzięki temu szybko znajdują się nabywcy, których wiedza pochodzi z niepewnych źródeł. Coś usłyszeli od kolegi, ktoś na imprezie opowiadał o ostatnich wizjach jakich dostarczył mu narkotyk i na tym się ich znajomość tematu kończy. Żadnych faktów, nic na temat uzależnienia czy efektów ubocznych. Jedynie co wiedzą to to, że narkotyk pozwala im zmienić nastrój.

Wiele osób zastanawia się, czy o narkotykach należy rozmawiać z dzieckiem. Odpowiedź brzmi TAK. Jeżeli Ty z nim nie porozmawiasz, porozmawiają zainteresowani popytem handlarze i koledzy. Kiedy dziecko przychodzi do domu z pełną głową narkotycznej mitologii, kiedy ogląda program telewizyjny, w którym jakaś „gwiazda” dzieli się wrażeniami po marihuanie, usiądź z nim i spokojnie zacznij rozmawiać.