Goście w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie (12.05.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Goście w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie (12.05.2015r.)

Data publikacji 15.05.2015

img_2570Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siedlikowie odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie. Niecodzienni goście mogli bliżej poznać specyfikę służby policjanta. 

W miniony wtorek (12.05.2015r.) do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przyjechały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siedlikowie. Celem ich wycieczki było bliższe poznanie codziennej służby funkcjonariuszy Policji.

Uczniowie zostali oprowadzeni po budynku jednostki Policji, między innymi zapoznali się z pracą dyżurnego oraz co, to znaczy numer alarmowy 997. Dzieci doskonale wiedziały w jakich przypadkach należy korzystać z tego numeru oraz dlaczego nie można robić sobie żartów i dzwonić bez celu.

Kolejnym punktem spotkania było poznanie specyfiki pracy psa służbowego, który również służy w KPP w Ostrzeszowie. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób pełni służbę pies oraz do czego był szkolony. Jednak największą atrakcją dla niecodziennych gości była możliwość poznania od środka radiowozu. Uczniowie dowiedzieli się czym różni się radiowóz od zwykłego samochodu poruszającego się po drodze oraz kiedy staje się pojazdem uprzywilejowanym. 

img_2565img_2573img_2571img_2567