Usiłowali wymysić 10 tys. zł. (16.05.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali wymysić 10 tys. zł. (16.05.2015r.)

Data publikacji 18.05.2015

img_2694Ostrzeszowscy policjanci przy właściwej i sprawnej reakcji pokrzywdzonych zatrzymali cztery osoby, które usiłowały dokonać wymuszenia rozbójniczego. W chwili obecnej śledczy pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

W minioną sobotę (16.05.2015r.) o godz. 19:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie od mieszkanki gm. Doruchów, że nieznane jej osoby żądają od niej okupu w wysokości 10 tyś. zł.

Sposób działania sprawców był zupełnie zaskakujący i szokujący, otóż nieznana kobieta weszła do prywatnego domu i pozostawiła kopertę z listem, a następnie bez słowa wyszła i oddaliła się. W liście zamieszczone były groźby oraz polecenie zapłaty okupu w wysokości 10 tyś.zł.

Pokrzywdzona momentalnie wybiegła z domu i udało jej się dostrzec samochód oraz nr rejestracyjne, do którego wsiadła nieznajoma, także niezwłocznie  powiadomiła Policję przekazując wszystkie istotne fakty.

Dyżurny natychmiast polecił patrolom w służbie wystawić posterunki kontrole na ul. Grabowskiej  zgodnie ze wskazanym kierunkiem jazdy sprawców. Z chwilą wystawienia posterunku policjanci zatrzymali wskazany pojazd marki mercedes. W samochodzie przebywały cztery osoby (dwie kobiety i dwóch mężczyzn) w wieku 21-25 lat wszyscy są mieszkańcami powiatu wrzesińskiego. 

Stróże prawa zatrzymali podejrzanych w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. W chwili obecnej śledczy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Dwudziestolatkom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.