Światełko na drogę - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Światełko na drogę

Data publikacji 25.05.2015

dsc_0283Ostrzeszowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję "Światełko na drogę". Przedsięwzięcie ma na celu ukierunkowanie najmłodszych na właściwe zachowanie się jako uczestnika ruchu drogowego oraz zakładanie elementów odblaskowych. Akcja została zorganizowana przy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu. 

Na przełomie miesiąca kwietnia i maja 2015 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzili akcję profilaktyczną pod nazwą „Światełko na drogę”. Akcja została zorganizowana we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu. 

Z zaproszenia do pokazowej lekcji bezpieczeństwa skorzystali uczniowie dwóch klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie, którzy przybyli do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z charakterem pracy Policji słuchając i bacznie obserwując na czym polega praca dyżurnego jednostki i poszczególnych komórek organizacyjnych komendy. Mali goście mogli również obejrzeć pomieszczenia dla osób zatrzymanych, wybiegi dla psów służbowych oraz to co je najbardziej zainteresowało: wnętrza radiowozów.

W trakcie oprowadzania zapoznano dzieci z podstawowymi zasadami bezpiecznego zachowania, w szczególności na drodze. Szczególnie dużo czasu podczas pogadanki poświęcono zagadnieniom bezpiecznego poruszania się po drodze jako pieszych uczestników ruchu drogowego, zwracając ich uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych.

Aby to bezpieczeństwo poprawić, policjanci rozdali dzieciom elementy odblaskowe uzyskane z WORD-u w Kaliszu. Mamy nadzieję, że odblaski będą chętnie noszone przez uczniów, co na pewno przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa w drodze do szkoły, domu....

dsc_0283dsc_0315dsc_0285dsc_0277dsc_0287dsc_0282dsc_0305dsc_0314