Z nieustalonej przyczyny wjechał do stawu (06.06.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z nieustalonej przyczyny wjechał do stawu (06.06.2015r.)

Data publikacji 07.06.2015

img_3239Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w godzinach nocnych w Ostrzeszowie przy ul. Pogodnej. Z nieustalonej dotąd przyczyny mężczyzna wjechał samochodem do stawu. W wyniku akcji ratowniczej przy udziale płetwonurków osobę wydobyto z toni wodnej. Po dwugodzinnej akcji ratowniczej lekarz stwierdził zgon. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego ustalają dalsze okoliczności zdarzenia.

W sobotę (06.06.2015r.) po północy dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w Ostrzeszowie przy ul. Pogodnej do stawu wjechał samochód. W pojeździe także znajduje się mężczyzna. Na miejscu załoga Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie już podjęła akcję ratunkową. 

Skierowani policjanci na miejsce wstępnie ustalili, że 42-letni mężczyzna (mieszkaniec Ostrzeszowa) z nieustalonej dotąd przyczyny samochodem osobowym marki mercedes wjechał do stawu po wyrobisku gliny. 

W wyniku akcji ratowniczej przy udziale płetwonurków o godzinie 4:00 mężczyznę wydobyto z toni wodnej, którego załoga Pogotowia Ratunkowego natychmiast przewiozła do Szpitala w Kępnie. Po godzinie 6:00 dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał informację, że po mimo podjętej akcji ratowniczej stwierdzono zgon mężczyzny.

Na polecenie Prokuratora Rejonowego zwłoki 42-latka zostały zabezpieczone do sekcji. Także wydobyty pojazd z wody został zabezpieczony.

W sprawie prowadzone jest dochodzenie, celem ustalenia okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia. 

img_3248img_3235img_3237img_3232