Długi weekend czerwcowy 2015 rok - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Długi weekend czerwcowy 2015 rok

Data publikacji 08.06.2015

1-71002_mo1Niestety o tegorocznym czerwcowym długim weekendzie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie nie mogą powiedzieć, że był spokojny. Weekend obfitował w interwencje domowe, publiczne, kolizje drogowe oraz kierowców pod wpływem alkoholu alkoholu. Ponadto doszło do dwóch zdarzeń nad wodą, gdzie jedno zakończyło się tragicznie.

 1. W miniony piątek (05.06.2015r.) w miejscowości Doruchów przy ul. Sportowej doszło do zdarzenia drogowego. Skierowany patrol na miejsce ustalił, że mężczyzna (mieszkaniec gm. Doruchów) kierując pojazdem marki peugeot 306, wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki nissan micra, którym kierowała mieszkanka również dm. Doruchów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, sprawcę stróże prawa ukarali mandatem karnym.

 2. Również w piątek (05.06.2015r.) tuż przed godziną 10:00 Dyspozytor Pogotowia Ratunkowego zgłosił, że zabierają do szpitala rowerzystę, który w czasie jazdy zemdlał.

  Na miejscu policjanci ustalili, że jednośladem kierował mężczyzna – mieszkaniec gm. Ostrzeszów. Jak się okazało, rowerzysta był poszukiwany. Na mężczyznę był wystawiony nakaz doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp. celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres ponad roku za popełnione przez niego przestępstwo.

  Mężczyznę zatrzymano oraz za pośrednictwem Wydziału Konwojowego doprowadzono go do Aresztu Śledczego.

 3. Po godzinie 12:00 (05.06.2015r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z prywatnych przedsiębiorstw w powiecie ostrzeszowskim doszło do wypadku.

  Na miejscu policjanci ustalili, że 23-letni mężczyzna (obywatel Mołdawii) pracując przy maszynie elektrycznej oraz posługując się nożem nie zachował odpowiednich środków ostrożności w wyniku czego nóż wbił mu się w ciało. Pracownika natychmiast przewieziono do Szpitala w Ostrzeszowie, o zdarzeniu powiadomiono również Państwową Inspekcję Pracy.

  W przedmiotowej sprawie prowadzone jest dochodzenie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

 4. Po godzinie 22:00 (05.06.2015r.) w Ostrzeszowie w rejonie Osiedla Zamkowego policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego interweniowali wobec mężczyzny, który na widok radiowozu zaczął głośno krzyczeć. Niestety mężczyzna zaczął utrudniać interwencję i nie chciał podać swoich danych osobowych. Stróże prawa podjęli decyzję o doprowadzeniu mężczyzny do jednostki Policji celem ustalenia jego danych osobowych. Interwencja zakończyła się ukaraniem mandatem karnym mieszkańca Ostrzeszowa za nie podanie danych osobowych.

 5. Tuż przed godziną 8:00 (06.06.2015r.) w miejscowości Myślniew policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli pościg za kierującym motocyklem marki honda, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

  Z chwilą gdy mundurowi zatrzymali uciekiniera okazało się, że był to 22-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra, który kierował cyklem bez wymaganych uprawnień. Ponadto jednoślad nie był zarejestrowany oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Policjanci sprawcy uniemożliwili dalszą jazdę, o dalszym losie 22-latka zdecyduje Sąd.

 6. Przed godziną 14:00 (06.06.2015r.) w miejscowości Torzeniec doszło do zdarzenia drogowego. Skierowani policjanci na miejsce ustalili, że mężczyzna (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną) kierując samochodem m-ki vw polo podczas manewru wyprzedzania nie zachował należytego odstępu od kierującego motocyklem m-ki honda, którym kierował mieszkaniec gm. Doruchów. Kierujący samochodem zahaczył o kierownicę cyklisty, a następnie zjechał na pobocze i uderzył w płot. Sprawcę policjanci ukarali mandatem karnym.

 7. Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło po godzinie 15:30 (06.06.2015r.) w miejscowości Książenice. Na miejscu policjanci ustalili, że na prostym odcinku drogi mężczyzna (mieszkaniec powiatu kępińskiego ) kierując samochodem marki fiat ducato przystąpił do manewru wyprzedzania, ale nie upewnił się, że w tym samym czasie był już wyprzedzany przez kierującego samochodem osobowym m-ki lancia i doprowadził do zderzenia się pojazdów. Sprawca skorzystał ze swojego prawa i odmówił przyjęcia mandatu karnego.

  Policjanci skierują na niego wniosek o ukaranie do Sądu.

 8. W Kobylej Górze (06.06.2015r.) po godzinie 17:00 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę – mieszkaniec gminy Kobyla Góra kierującego samochodem osobowym marki opel corsa. Jak się okazało kierował on w stanie po użyciu alkoholu. Stróże prawa sprawcy zatrzymali uprawnienia do kierowania, o jego losie zdecyduje Sąd.

 9. W Ostrzeszowie przy ul. Piastowskiej po godzinie 9:00 (07.06.2015r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego do kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę (mieszkaniec gm. Ostrzeszów), który kierował samochodem marki lublin. Kontrola wykazała, że mężczyzna wsiadł za kierownicę po alkoholu, przeprowadzone badanie wskazało stan po użyciu. Sprawcy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania, teraz na niego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu.

 10. Policjanci patrolując ul. Lazurową w miejscowości Ostrzeszów-Pustkowie, po godzinie 11:30 (07.06.2015r.) do kontroli drogowej zatrzymali 74-letniego mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki opel corsa. Czynności wykazały, że mężczyzna był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało ponad pół promila. W tym przypadku również policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania oraz uniemożliwili dalszą jazdę sprawcy przestępstwa. O losie 74-latka zdecyduje Sąd.

 11. Po godzinie 12:00 (07.06.2015r.) w Ostrzeszowie przy ul. Al. Wojska Polskiego policjanci do kontroli drogowej zatrzymali mieszkańca Kępna kierującego samochodem marki bmw. Kontrola wykazała, że mężczyzna wsiadł za kierownicę po alkoholu, przeprowadzone badanie wskazało stan po użyciu. Sprawcy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania, teraz na niego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu.

 12. W miejscowości Myje przy ul. Czereśniowej o godzinie 13:50 (07.06.2015r.) policjanci do kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę (mieszkaniec gm. Ostrzeszów) kierującego samochodem marki volkswagen touran. W tym przypadku również kierowca wsiadł za kółko po alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało stan po użyciu alkoholu. Sprawcy wykroczenia policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierują na niego wniosek o ukaranie do Sądu.

 13. Policjanci patrolując ul. Al. Wojska Polskiego w Ostrzeszowie, po godzinie 16:00 (07.06.2015r.) do kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę (mieszkaniec Ostrzeszowa) kierującego samochodem osobowym marki bmw. Czynności wykazały, że mężczyzna kierował po alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało stan po użyciu alkoholu. Sprawcy wykroczenia policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierują na niego wniosek o ukaranie do Sądu.

 14. W miejscowości Kochłowy (07.06.2015r.) po godzinie 17:40 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali kobietę (mieszkanka powiatu wieruszowskiego) kierującą samochodem osobowym marki kia. Podczas kontroli stróże prawa od kierującej wyczuli wyraźną woń alkoholu, przeprowadzone badanie wykazało stan po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania, teraz na sprawczynię skierują wniosek o ukaranie do Sądu.