Policyjna akcja - zadbaj o swoje mienie (10.06.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja - zadbaj o swoje mienie (10.06.2015r.)

Data publikacji 11.06.2015

img_3333ROWERZYSTO - nie daj szansy złodziejowi. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy współpracy lokalnych tygodników podjęli wspólną akcję ukierunkowaną na prawidłowe zabezpieczenie roweru aby udaremnić jego ewentualną kradzież. Akcja polega na zapięciu specjalną naklejką pozostawionego "otwartego" roweru. Właściciel, którego jednoślad został "oznaczony" taką nakleją otrzyma za darmo kłódkę do prawidłowego zapinania roweru.  

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ostatnim czasie odnotowali wzrost kradzieży rowerów. Niestety łupem złodziei szczególnie padały jednoślady niewłaściwie zabezpieczone, tj.: nie zapięte na zamknięcie oraz pozostawione np. na klatce schodowej.

Stróże prawa wychodząc na przeciw takim zdarzeniem postanowili przeprowadzić akcję prewencyjną i zamykać pozostawione bez zabezpieczeń rowery. Do działań ochoczo przystąpili również redaktorzy trzech lokalnych tygodników, tj. "Czas Ostrzeszowski", "Twój Puls Tygodnia" oraz "Nasze Strony Ostrzeszowskie". 

Działania rozpoczęły się w środę 10 czerwca b.r. gdzie ostrzeszowscy policjanci skontrolowali stojaki na rowery: przy szkołach, na Rynku oraz przy ulicach przyległych do Rynku. Niestety w przeciągu jednej godziny mundurowi ujawnili kilkanaście rowerów pozostawionych bez nadzoru i nie zapiętych zapięciem. To właśnie te rowery mogły zostać skradzione!!! Dlatego też policjanci chcąc udaremnić ich ewentualną kradzież, na ujawnione "otwarte" jednoślady zakładali specjalną naklejkę, na której zamieszczona jest treść o tym aby pamiętać i rower zamknąć. Ponadto w treści umieszczona jest informacja, że każdy kto taką naklejkę ujawnił na swoim rowerze, ma zgłosić się do budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, gdzie policjanci wydają mu za darmo zabezpieczenie rowerowe chroniące przed jego kradzieżą.  

Informujemy, że przedmiotowa akcja prewencyjna ukierunkowana jest na dbanie o swoje mienie, a tym samym nie dawać szans złodziejowi.

img_3332img_3341img_3331img_3342img_3335img_3323img_3338img_3336img_3330